headerphoto

Funkcjonalna kuchnia w nowoczesnym stylu .

 

Kuchnie nowoczesne nieodzownie przywodzą na myśl minimalistyczny styl charakterystyczny dla Skandynawów. Ich istotą jest bowiem prostota, funkcjonalność i oszczędność w zakresie dodatków i kolorystyki. To kuchnie, w których silnie zarysowane są piony i poziomy, meble mają zazwyczaj niezwykle proste i geometryczne formy, a wszelkiego typu dodatki wynikają głównie z konieczności ich użycia. Przykład kuchni nowoczesnej w jasnym kolorze.

Naciskając na zdjęcie przejdziesz do naszej garerii kuchni na zamówienie.

 

 

 

 

Każdy kuchenny mebel produkowany w nowoczesnym duchu musi być użyteczny i funkcjonalny a także elegancki w swej szlachetnej prostocie.

Fronty tego typu kuchni są wykonane zazwyczaj z laminatu. Mogą być jednobarwne, lub też posiadać fakturę drewna. Bardzo często kuchnie nowoczesne wykonywane są na wysoki połysk, co niejednokrotnie jest ich jedynym elementem dekoracyjnym. Minimalizm jest także wskazany w zakresie wszelkiego typu uchwytów. Częstokroć są one całkowicie niewidoczne (wpuszczane we fronty) lub też przybierają prostą i funkcjonalną stalową formę. Kuchnie nowoczesne są niezwykle funkcjonalne i praktyczne a cały ich design oparty jest właśnie na tych dwóch kryteriach.

W zakresie kolorystyki w kuchniach tego typu dominują pastelowe i stonowane kolory, głównie ecrù i biel, choć coraz częściej wykorzystywane są także głębokie i soczyste kolory, takie jak granat; czerwone wino czy intensywna czerwień.

Coraz bardziej popularne są także kuchnie nowoczesne łączące odcienie ecrù lub bieli z ciemnym brązem, wpadającym w czerń. Wykończenia kuchni nowoczesnych wykonywane są na ogół ze stali lub szkła, gdyż oba te materiały idealnie komponują się z prostotą i wysublimowanym pięknem nowatorskich rozwiązań.

Meble o charakterze nowoczesnym idealnie sprawdzą się zarówno w dużych i przestrzennych pomieszczeniach, jak też w kuchniach małych, gdyż oferują one mnóstwo ciekawych, nieszablonowych i funkcjonalnych rozwiązań także dla pomieszczeń o niewielkiej kubaturze. Chcąc zachować minimalistyczny charakter nowoczesnej kuchni, należy być bardzo ostrożnym zarówno w doborze dodatków, jak i ilości kolorów, gdyż tego typu styl nie znosi żadnego nadmiaru w tym względzie.

- Kuchnie nowoczesne